o-mnie

 

IMG_1901

Mam na imię Katarzyna i od kilku lat zaczytuję się w Sebaldzie – na początku z pasji, teraz także z (przyjemnego) obowiązku, bo to właśnie jemu poświęcam pracę doktorską, która nabiera coraz wyrazistszych kształtów. Na książki Sebalda pierwszy raz trafiłam zupełnie przypadkowo – w pociągu (gdzież indziej mogło się to zdarzyć?), gdzieś między Warszawą a Poznaniem. Od  tamtego czasu podróżujemy razem. Mimo że dużo czytam o twórczości Sebalda i wciąż wracam do jego tekstów, cały czas odkrywam w nich coś nowego i nie mogę się zdecydować, która książka znaczy dla mnie najwięcej. Na początku był to Austerlitz, bo fascynowały mnie fotografie wplecione w tekst, następnie Wyjechali, głównie ze względu na (mówiąc za Adorno) “poharatane” życie, które Sebald tak dobrze opisuje, a później – kiedy zaczęłam interesować się postkolonializmem i ekokrytyką – prymat zaczęły wieść Pierścienie Saturna. Ostatnio coraz częściej sięgam po wiersze Sebalda… Dlatego właśnie powstał mój blog: by zatrzymywać te zmienne fascynacje i dzielić się nimi.

Prywatnie: pochodzę z Poznania, gdzie kilka lat temu ukończyłam germanistykę i polonistykę. Po krótkiej przerwie zaczęłam studia doktoranckie w Zakładzie Antropologii Literatury i przygotowuję tam pracę doktorską (Sygnatury Sebalda: Zwierzęta – Widma – Ruiny). Obecnie mieszkam w Berlinie, gdzie – poza czytaniem Sebalda – tłumaczę i uczę.

Jeśli masz pytania, sugestie, propozycje, teksty albo po prostu chęć skontaktowania się ze mną, jestem otwarta na wszystkie wiadomości:  invisiblecities@wp.pl.

 

Advertenties

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

w

Verbinden met %s